Google+
Anasayfa Digiturk Film
DİGİ LİFE
DİGİTURK FİLM
DİGİTURK DİZİ
DİGİTURK BELGESEL
DİGİTURK ÇOCUK
DİGİTURK EĞLENCE YAŞAM
DİGİTURK SPOR
DİGİTURK 3D

Digiturk Taş Mektep Moviemax Turk HD

digiturk-tas-mektep-moviemax-turk-hd

Taş Mektep


Tür: Savaş, Dram
Yönetmen: Altan Dönmez
Oyuncu: Ayça Varlıer, Orhan Kılıç
Yapım: 2012

Taş Mektep”, Milli Mücadele’nin dönüm noktasını simgeleyen Sakarya Meydan Savaşı’nda yaşanmış, Milli Mücadele’nin en duygulu öykülerinden birini anlatır. 
İnsani değeri yüksek, bu topraklarda nefes alan herkesin zihninin derinliklerinde gizli yaşadığı topraklara dair aidiyet hissiyetine seslenen, gerçek bir hikayedir. Sıradışı bir kahramanlık öyküsünü, aşina olunan üslupların ötesinde, etkileyici, yenilikçi ve özgün bir dille izleyiciyle paylaşmayı hedeflemekte, türünün sınırlar ötesi başarılı bir emsalini teşkil etmeyi gaye edinmektedir. 
 
Yunan Ordusu, Eskişehir dolaylarını işgal ettikten sonra Ankara üzerine yürümüştür. General Trikopis, Ankara’yı aldığı takdirde Kuvayı Milliye’nin direncinin kırılacağına ve bu başarı ile Türk milli mücadelesinin sona erdirileceğine, Helen İmparatorluğu’nun yeniden kurulacağına inanmaktadır. Türk ordusunun moralini bozmak için her yola başvurur. Meclis bu gelişmelerden oldukça huzursuzdur. Bazı milletvekilleri Mustafa Kemal’e yüklenmektedirler. Onu beceriksizlikle suçlarlar. Mustafa Kemal de olaylardan rahatsızdır. Konu TBMM’de tartışılır. Mustafa Kemal, Başkomutanlığa getirilmesini önerir. Meclis Mustafa Kemal’i ittifakla Başkomutan seçer. Meclisin kanun yapma yetkisi dâhil bütün yetkileri Mustafa Kemal’e verilir. İlk olarak Tekâlif-i Milliye (Ulusal vergilere) emirleri yayınlanır. 
 
Bu gelişmeler paralelinde Türk-Yunan Savaşı’nın en önemli dönüm noktasına gelinir. Milletvekilleri Yunan baskınları karşısında korkuya kapılmışlardır. Mustafa Kemal bu korku atmosferinden son derece rahatsızdır. Fakat, yanlış alınacak bir kararın telafisinin mümkün olamayabileceği bir noktaya gelinmiştir. Bu durum içten içe onu da endişeye sevk etmektedir. Bu andır ki, bütün yurtta bir gönüllü seferberlik kasırgası başlar.

Digiturk ile Taş Mektep filmini evinizde keyifle izleyebilirsiniz. 
Digitürk'ün renkli dünyasını keşfetmek için sizde Digitürk ailesine katılın.
Digiturk üyeliğinizi başlatmak için aşağıdaki formu hemen doldurun, sizi arayalım!
Sizin için en uygun Digiturk paketini birlikte oluşturalım!

YORUMLAR
Henüz yorum yapılmadı.
İLK YORUM YAPAN SİZ OLUN
Siz Digiturk Kaybolmuş Moviemax Premier HD ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN
digiturk-internet-ligtv
Digitürk
T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.gen.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır