Google+
Anasayfa Digiturk Eğlence Yaşam
DİGİ LİFE
DİGİTURK FİLM
DİGİTURK DİZİ
DİGİTURK BELGESEL
DİGİTURK ÇOCUK
DİGİTURK EĞLENCE YAŞAM
DİGİTURK SPOR
DİGİTURK 3D

Digiturk Anne Eli Degmiş Gibi

digiturk-anne-eli-degmis-gibi

Anne Eli Degmiş Gibi

Pazar çantanızı omzunuza alın ve peşimize takılın. Anna ile mutfak alışverişine çıkıyoruz. Önce şehirdeki yerli üreticileri gezip listemizdeki eksikleri taze ve doğal olarak temin edeceğiz, sonra da mutfağa geçip birbirinden leziz yemekler yapacağız! 

 
“Anna Olson’ın Mutfağı” programının sunucusu olan Kanadalı yemek ustası Anna Olson, doğal ve yöresel olanı kullanmaktan yana. Böylece her programında yakın çevresindeki çiftlikleri, sebze ve meyve bahçelerini, hatta şarap üreticilerini ziyaret ederek satın aldığı mevsimine uygun malzemeler eşliğinde birbirinden şahane yemekler yaratıyor. 
 
Anna’nın kocası Michael Olson da ünlü bir şef. Dolayısıyla bu evde yemek yapmak hayatın ta kendisi demek. Mutfakta yaratılan mönüler sınır tanımıyor. Klasik et yemeklerinden Fransız mutfağına ve Uzak Doğu lezzetlerine her türlü yemeğe yer var. Sıra tatlıya gelince Anna asıl becerilerini ortaya koymaya başlıyor. Bu maharetin sırrı ise geçmişinde yatıyor: Sevgili şefimiz yemek programları hazırlamaya başlamadan önce yedi yıl boyunca çalıştığı Inn on the Twenty adlı restoranda tatlı şefi olarak görev yapmıştı. Bu restoranın bir özelliği de kocasıyla karşılaştığı ve iş arkadaşlığını hayat arkadaşlığına taşıdıkları mekan olması. İkili daha sonra bir süre Port Dalhousie’de bir şarküteri ve kafe-restoranı da birlikte işletti. 

Bugün Olson ailesi Ontario’da 1880’den kalma tarihi bir evde yaşıyor ve Anna’nın yemek programları da bu evin mutfağında çekiliyor. Her ne kadar yemek ustası bir çiftin son teknolojiyle donatılmış bir mutfağa sahip olacağı düşünülse de bu mutfak son derece mütevazı. Burası Anna’nın programlarında tepsi tepsi yemekler yaptığı ve günlük hayatında da kocasıyla uyum içinde paylaştığı, evin en çok kullanılan alanlarından biri. 
 
Anna Olson, yemek programları ve kaleme aldığı yemek kitaplarından kalan zamanlarını seyahat ederek değerlendirmeyi tercih ediyor. Böylece farklı ülkelerin yemek pişirme geleneklerini ve değişik lezzetleri gastronomi bilgilerinin arasına ekliyor. Kim bilir, belki de son seyahatinden esinlendiği bir tarif, yeni bölümlerde sizin de karşınıza çıkabilir...

Digiturk ile Anne Eli Değmiş Gibi programını evinizde keyifle izleyebilirsiniz. 
Digitürk'ün renkli dünyasını keşfetmek için sizde Digitürk ailesine katılın.
Digiturk üyeliğinizi başlatmak için aşağıdaki formu hemen doldurun, sizi arayalım!
Sizin için en uygun Digiturk paketini birlikte oluşturalım!

YORUMLAR
Henüz yorum yapılmadı.
İLK YORUM YAPAN SİZ OLUN
Siz Digiturk Dr. Öz Show Turkmax Gurme ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN
digiturk-internet-ligtv
Digitürk
T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.gen.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır