Google+
Anasayfa Digiturk Belgesel
DİGİ LİFE
DİGİTURK FİLM
DİGİTURK DİZİ
DİGİTURK BELGESEL
DİGİTURK ÇOCUK
DİGİTURK EĞLENCE YAŞAM
DİGİTURK SPOR
DİGİTURK 3D

Digiturk istanbul'un Yüzleri

digiturk-istanbulun-yuzleri-

İstanbul'un Yüzleri "Murat Murathanoğlu ile Devlerin Arenası"

 

En büyük derbilerin sadece yeşil sahalarda mı olduğunu düşünüyorsunuz? İstanbul’daki en ateşli tribünlerin sadece İnönü Stadyumu’nda mı olduğunu sanıyorsunuz? Kıran kırana mücadeleler sadece çimlerde mi yaşanıyor?
 
Eğer böyle düşünüyorsanız, “Murat Murathanoğlu ile Devlerin Arenası”, bu fikrinizi değiştirecek... Starların, büyük yıldızların parkelerdeki hırs dolu karşılaşmalarına tanıklık eden, heyecanlı maçların, ateşli tribünlerin, büyük derbilerin İstanbul’da coşkuyla yaşayan mekanları, “Devlerin Arenası”nda ekrana geliyor.Murat Murathanoğlu... O, basketbolu Türkiye’ye sevdiren en önemli isimlerden biri... Basketbolun heyecan dolu atmosferini en fazla soluyan, bu heyecanı evlerimize ulaştıran potanın sesi Murat Murathanoğlu’yla, basketbolun unutulmaz mekanlarını ve basketbolu keşfe çıkıyoruz...
 
“Spor ve Sergi Sarayı”: Seyircinin nefesiyle ısınan, uğruna yürüyüşler düzenlenen, tribünlerinin basketbol için besteler düzenlediği efsane salon...
 
1949 yılında açılan Spor ve Sergi Sarayı 1992 yılına kadar basketbolun ve kültürel etkinliklerin kalbinin attığı yerdi. Spor ve Sergi Sarayı döneminde, tribünler tıklım tıklım dolu olurdu.
 
“Abdi İpekçi Arena”: Abdi İpekçi Spor Salonu, yeni adıyla “Abdi İpekçi Arena”, İstanbul’da Basketbol denilince akla ilk gelen mekanlardan biri. Adını inşaatının başladığı yıl öldürülen gazeteci Abdi İpekçi’den alan salon, kuruluş süreci, tarihçesi, dünden bugüne tanıklık ettiği sayısız basketbol karşılaşması ile Murat Murathanoğlu eşliğinde ekrana yansıyor.
 
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndan Abdi İpekçi Spor Salonu’na Türk basketbolu, bu unutulmaz mekanlarıyla anlatılıyor. Efe Aydan, Necati Güler, Erman Kunter, Kemal Erdenay, Harun Erdenay, Orhun Ene, Ufuk Sarıca, Aydın Örs, İsmet Badem, Yiğiter Uluğ gibi basketbol dünyasının önemli isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar ile, basketbolun mabedi haline gelen mekanlar ve Türk basketbolu konuşuluyor. “Murat Murathanoğlu ileDevlerin Arenası”, tüm basketbol severleri ekran başına bekliyor. 
Digiturk üyeliğinizi başlatmak için aşağıdaki formu hemen doldurun, sizi arayalım!
Sizin için en uygun Digiturk paketini birlikte oluşturalım!

YORUMLAR
Henüz yorum yapılmadı.
İLK YORUM YAPAN SİZ OLUN
Siz Digiturk Farklı Rotalar İz HD ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN
digiturk-internet-ligtv
Digitürk
T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.gen.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır