Google+
Anasayfa Digiturk Belgesel
DİGİ LİFE
DİGİTURK FİLM
DİGİTURK DİZİ
DİGİTURK BELGESEL
DİGİTURK ÇOCUK
DİGİTURK EĞLENCE YAŞAM
DİGİTURK SPOR
DİGİTURK 3D

Digiturk - Vahşi Keşif - Expedition Wild - National Geographic

digiturk---vahsi-kesif---expedition-wild---national-geographic

Vahşi Keşif - Expedition Wild

Üniversiteden mezun olduktan sonra vahşi yaşam parklarında ve hayvan barınaklarında bakıcılık yapan Casey Anderson, vahşi yaşamı iyi bilen bir doğa bilimci. Montana’da büyüyen Casey, Yellostone Milli Parkı yakınlarında yaşıyor. Casey’nin hayatını kurtardığı yavru bozayı , o günden beri Casey’nin yanından hiç ayrılmamış. Belgeselde Casey’nin ve Brutus’un maceraları ekranlara geliyor.

 

Kodiak Projesi
 
Casey, Kodiak Projesi kapsamında Alaska’ya seyahat ederek vahşi doğada barınan ayıların nasıl etkileşim kurduğunu ve nasıl hayatta kaldığını ilk elden araştırma imkanı buluyor. Casey’nin amacı, can dostu Brutus’e kısmen de olsa vahşi olan türdeşleri gibi davranmayı öğretmek. Brutus hayatı boyunca Casey tarafından tavuk, donut ve kek gibi oldukça lezzetli bir menüyle beslendi. Bu, çoğunlukla balıkla beslenen Alaska’daki ayıların hayal bile edemeyeceği bir menü. Belgeseli izlerken Brutus’un balıklara çok da meraklı olmadığını ve aslında tavuğu tercih ettiğini göreceksiniz! 
 
Yellowstone’da kış 
 
Casey Anderson, kışın zorlu koşullarında, soğuk ve karfırtınasıyla mücadele ederek Yellowstone’un vahşi doğasına yaptığı yolculukta, değişen mevsim sonrasında hayatta kalma savaşı veren vahşi canlılarla yüz yüze geliyor.
 
Bozayılar 
 
Arşivden ve yeni görüntülerle hazırlanan Casey ve Brutus’un hayat hikayeleri bu belgesel ile ekranlarda.. 
 
Bozayıların İzinde 
 
Vahşi bozayılar için tam bir cennet olan, Alaska’daki Katmai Milli Parkı’na ve Kodiak Adası’na yolculuk eden doğa bilimci Casey Anderson burada vahşi ayılardan inanılmaz balık avlama teknikleri öğrenerek can dostu Brutus’e öğretmeye çalışıyor. Casey, Katmai’deki Brooks Şelalesi’nden, Kodiak Fraser Gölü’ne kadar devam eden macerasında Dünya’nın en büyük bozayılarına ev sahipliği yapan bakir eko sistemi ve bu vahşi cennetin en büyüleyici yanlarından birisi olan somon balıklarıyla onları avlayan ayılar arasındaki ilişkiyi keşfediyor.Casey, bu gezide edindiği deneyimlerle, dostu Brutus’u adım adım eğiterek onu Alaska’da yaşayan türdeşleri gibi balık avlayan bir ayı haline getirmeye çalışıyor.
Digiturk üyeliğinizi başlatmak için aşağıdaki formu hemen doldurun, sizi arayalım!
Sizin için en uygun Digiturk paketini birlikte oluşturalım!

YORUMLAR
Henüz yorum yapılmadı.
İLK YORUM YAPAN SİZ OLUN
Siz Digiturk Farklı Rotalar İz HD ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN
digiturk-internet-ligtv
Digitürk
T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.gen.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır