Google+
Anasayfa Digiturk 3D
DİGİ LİFE
DİGİTURK FİLM
DİGİTURK DİZİ
DİGİTURK BELGESEL
DİGİTURK ÇOCUK
DİGİTURK EĞLENCE YAŞAM
DİGİTURK SPOR
DİGİTURK 3D

Yeni Nesil 3D Digiturk'te

yeni-nesil-3d-digiturkte

Yeni Nesil 3D Nedir ?

 
Bugüne kadar evinizde seyrettiğiniz 3D yayınlar, standart televizyonlarla ve renkli gözlüklerle (örneğin kırmızı-mavi gözlük) seyredebildiğiniz, ‘Anaglif’ isimi verilen yayın teknolojisiyle gerçekleştiriliyordu. Anaglif yayın, 3D hissini vermekte yetersizdi. Yeni Nesil 3D ise, anaglif’ten farklı olarak, 3D uyumlu televizyonlar için Türkiye’de ilk defa Digiturk ’ün sağladığı bir yayın tekniğidir.
 
Nasıl Çalışır?
 
Sinemalarda seyrettiğiniz gerçek 3D filmler, insan gözünün normalde gördüğü gibi, çift kamera sistemi ile sol ve sağ olmak üzere 2 farklı açıdan çekilir. Bu içerikler, Yeni Nesil 3D yayın sistemi ile evinize ulaştırıldığında, evinizde kullandığınız 3D TV ve bu TV’ye ait özel gözlük sayesinde film çekimi sırasında elde edilen sol görüntünün sadece sol gözünüze, sağ görüntünün ise sadece sağ gözünüze gözükmesi sağlanır. Yani sol gözünüz kameranın sol objektifi, sağ gözünüz ise kameranın sağ objektifi yerine geçer ve bu sayede kendinizi çekim yapılan ortamda hissedersiniz. Kullanılan bu üstün teknik sayesinde Türkiye’de ilk defa Digiturk’ün sunduğu Yeni Nesil 3D, gerçek üç boyut deneyimini evinizde yaşamanızı sağlar. 
 
Bu arada aklınızda bulunsun, piyasadaki tüm 3D TV modelleri DIGITURK 3D yayınıyla tamamen uyumludur. Digiturk ’ün gerçekleştirdiği yayın ‘Yan-Yana’ (Side-by-Side) formatında. Yayını seyredebilmek için 3D TV’nizin 3D modunu açmanız ve ‘Yan-Yana 3D’ formatını seçmeniz yeterli olacak. Yeni nesil 3D’de gözlük 3D TV setinin bir parçasıdır. Bu nedenle gözlüğünüzü televizyon setinize göre seçmeniz gerekecek. 
 
3D TV setinizi alırken ihtiyacınız kadar gözlük edinmeyi unutmayın.
Digiturk üyeliğinizi başlatmak için aşağıdaki formu hemen doldurun, sizi arayalım!
Sizin için en uygun Digiturk paketini birlikte oluşturalım!

YORUMLAR
Henüz yorum yapılmadı.
İLK YORUM YAPAN SİZ OLUN
Siz Digiturk Rise Of The Guardians 3D Film ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN
digiturk-internet-ligtv
Digitürk
T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.gen.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır